MODR Warszawa:  ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa  | ikona 22 571 61 00 

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_CASE_MISMATCH] Image source root/images/stories/Konkursy/2015/Aroliga_z_MODR cannot be found with a case-sensitive search but a file system entry root/images/stories/konkursy/2015/Aroliga_z_MODR exists. While some operating systems (e.g. Windows) are case-insensitive, others (e.g. Linux) are case-sensitive in matching file system entries. On this server, the image source must match the file system entry exactly, including character case.

Mazowsze wybrało mistrzów Agroligi

13 czerwca podczas XVI Mazowieckich Dni Rolnictwa w Poświętnym, odbyło się podsumowanie konkursu "Agroliga' 2015".

Organizatorem Agroligi na terenie województwa mazowieckiego jest Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie. Organizatorem konkursu na szczeblu krajowym jest Redakcja Audycji Rolnych Programu 1 TVP S.A. we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub. Konkurs ma duże znaczenie w upowszechnianiu przedsiębiorczości i nowoczesnych technologii produkcyjnych w rolnictwie, a jego uczestnicy od wielu edycji są przykładem pomysłowości i kreatywności w poszukiwaniu nowych konkurencyjnych rozwiązań.

Nagrody dla tegorocznych laureatów wręczali Andrzej Kamasa, dyrektor MODR Warszawa oraz Łukasz Lewandowski dyrektor Oddziału Poświętne w Płońsku.

Kategoria Rolnik


Mistrzami województwa mazowieckiego zostali państwo Marta i Dariusz Kamińscy z Poniatowa, gmina Żuromin.
Gospodarze zajmują się produkcją trzody chlewnej w cyklu otwartym w ilości 24 tysiące tuczników rocznie. Posiadają nowe obiekty produkcyjne wyposażone w nowoczesne, przyjazne środowisku urządzenia. Ponadto prowadzą działalność gospodarczą polegająca na produkcji maszyn i urządzeń rolniczych według własnych projektów.

Wicemistrzowski tytuł otrzymali państwo Mariola i Mariusz Skierkowscy ze Świerczynka, gmina Drobin.
W ich gospodarstwie prowadzony jest chów i hodowla trzody chlewnej w cyklu zamkniętym
z pogłowiem około 700 sztuk tuczników i 70 loch oraz bydłem mięsnym rasy Limusine – 70 sztuk.
Gospodarze prowadzą także działalność pozarolniczą: 2 sklepy mięsne, w których sprzedawane jest mięso z własnego uboju.

Wyróżnienie wojewody mazowieckiego otrzymali Dorota i Piotr Winiarek z Linina, gmina Góra Kalwaria.
Wyróżnione gospodarstwo zajmuje się produkcją sadowniczą jabłek i gruszek na powierzchni około 14 ha. Osiąga bardzo wysokie plony z 1 ha. Przy przechowywaniu stosuje technologię „Smart Fresh”, która w znaczący sposób wpływa na poprawę jakości przechowywanego produktu.

Wyróżnienia Dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego otrzymały dwa gospodarstwa:
- Anny i Marcina Bednarek z Grabowa, gmina Potworów
Gospodarstwo Państwa Bednarek zajmuje się produkcją papryki pod osłonami. Obecnie gospodarze posiadają około 60 tuneli foliowych, w których prowadzone jest komputerowe dawkowanie nawozów. Produkcja z 1 tunelu wynosi 2 tony.
- Katarzyny i Adama Roguskich z Leśników, gmina Korytnica
Gospodarstwo Państwa Roguskich ukierunkowane jest na produkcję trzody chlewnej w cyklu otwartym. W latach 2012 - 2013 powstały tu 2 nowoczesne chlewnie o powierzchni około 2000 m2wyposażone w nowoczesne systemy wentylacyjne, zadawania pasz i pojenia. Gospodarstwo prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług okolicznym rolnikom.

Kategoria FIRMA:


Mistrzem województwa mazowieckiego została firma PROVITUS DĄBROWSKI MALESA  Spółka Jawna z Radzymina, powiat wołomiński.
Firma istnieje od 1988 roku i jest tradycyjnym polskim przedsiębiorstwem o charakterze rodzinnym w branży przetwórstwa owoców, warzyw i grzybów. Provitus to marka rozpoznawalna dzięki wysokiej jakości produktów, zarówno jeśli chodzi o walory smakowe jak
i estetykę opakowań.

Wicemistrzem województwa mazowieckiego został „TĘCZOWY OGRÓD” GOSPODARSTWO SADOWNICZE WASILEWSCY z Brzozowca, powiat sochaczewski.

Nowoczesna Tłocznia soków naturalnych powstała na bazie rodzinnego gospodarstwa sadowniczego o powierzchni około 30 ha. Linia technologiczna do produkcji soków jest pierwszą w Polsce innowacyjną linią składającą się z podzespołów czysto krajowych. Soki produkowane w gospodarstwie oparte są na bazie jabłka z dodatkami marchwi, dyni, gruszki, buraka, mięty, truskawki, porzeczki, aronii i selera naciowego.

Wyróżnienie wojewody mazowieckiego dla firmy zdobyła firma „Jarkowski Agrohandel” prowadzona przez Łukasza Jarkowskiego z Węgrowa.

Przedmiotem działalności firmy jest kompleksowe zaopatrywanie gospodarstw rolnych. Firma specjalizuje się w obsłudze hodowców bydła w artykuły niezbędne do zapewnienia najwyższej jakości pozyskiwanego mleka. W ramach współpracy świadczy bezpłatne doradztwo z zakresu hodowli zarówno poprzez organizację szkoleń jak i indywidualne rozwiązywanie problemów bezpośrednio u hodowcy.

{gallery}Konkursy/2015/Aroliga_z_MODR{/gallery}

 

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy wielu sukcesów, m.in. na dalszym etapie konkursu.

Przygotowała: Kinga Białobrzeska Kijek MODR Warszawa, Dział Ekonomiki

Nagrody zostały sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach „Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013”

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

ksow baner

 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

  Dyrektor MODR Warszawa: Sławomir Piotrowski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Tomasz Skorupski

  ul. Czereśniowa 98, 02-456
  tel. 22 571 61 00 | fax. 22 571 61 01
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Bielice

  Dyrektor Oddziału: Krzysztof Szumski

  Bielice 19, 96-500 Sochaczew 
  tel. 46 862 00 40 | fax.46 862 00 52
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Ostrołęka

  Dyrektor Oddziału: Bogdan Bagiński

  ul. Targowa 4, 07-410 Ostrołęka,
  tel. 29 760 03 69 - fax. 29 769 49 53
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Płock

  Dyrektor Oddziału: Wojciech Banaszczak

  ul. Zglenickiego 42 D, 09-411 Biała
  tel./fax: 24 269 77 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku

  Dyrektor Oddziału: Jarosław Grabowski

  ul. H Sienkiewicza 11, 09-100 Płońsk
  tel: 23 663 07 00, fax: 23 662 99 50
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek: 700 - 1500

 • MODR Warszawa oddział Radom

  Dyrektor Oddziału: p.o. Marcin Kaca

  ul. Chorzowska 16/18, 26-600 Radom,
  tel./fax 48 365 02 06 wew. 104
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 730 - 1530

 • MODR Warszawa Oddział Siedlce

  Dyrektor Oddziału: Józef Jan Romańczuk

  ul. Kazimierzowska 21, 08-110 Siedlce
  tel. 25 640 09 11, fax. 25 640 09 12
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

Copyright 2011 - 2020 MODR | Przeglądając stronę, akceptujesz naszą politykę prywatności.