Skip to main content
MODR Warszawa:  ul. Czereśniowa 98, 02-456 Warszawa  | ikona 22 571 61 00 

Wyjątkowa Giełda Rolnicza w słonecznym Łącku

XXIII-Gielda-Plock
W tym roku dyrekcja i pracownicy płockiego Oddziału MODR mają wiele powodów do satysfakcji i zadowolenia. Współorganizatorami tegorocznej XXIII Giełdy Rolniczej były władze samorządowe Gminy Łąck, Starostwa Powiatowego w Płocku oraz Zarząd Stada Ogierów w Łącku.

W niedzielę 18 maja w naszej już XXIII Giełdzie Rolniczej uczestniczyło ponad 150 wystawców i tłumy zwiedzających (około 20 tysięcy). Sprzyjała nam pogoda, po porannej burzy z ulewnym deszczem ukazała się pełna tęcza, zwiastująca piękną pogodę na cały dzień. Giełda Rolnicza ma już swoją wieloletnią tradycję i liczne grono sympatyków. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertami handlowymi i usługowymi firm, instytucji branży rolniczej, ogrodniczej z całego kraju. 

„Tak udana impreza jest efektem świetnej współpracy wszystkich organizatorów Giełdy Rolniczej oraz dużego zaangażowania dyrektora i pracowników Oddziału Płock” - podkreślił w swoim wystąpieniu Andrzej Kamasa – dyrektor Mazowieckiego Ośrodka DoradztwaRolniczego w Warszawie. …”Szczególnie doceniamy kilkuletnią bardzo dobrą współpracę z Wójtem Gminy Łąck, co bardzo ułatwia organizację największej imprezy rolniczej na Mazowszu Płockim. Łąck, to piękna miejscowość położona w otoczeniu jezior
i lasów i najlepsze miejsce dla naszej Giełdy Rolniczej”…

Doradcy Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odpowiedali na pytania dotyczące wszelkich zagadnień związanych zarówno z produkcją rolną, ogrodnictwem, ekonomiką, ekologią, agroturystyką czy pozyskiwaniem funduszy unijnych.

Goście Giełdy mogli także skorzystać z porad konsultantów Agencji Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego czy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Swoje oferty przedstawiły banki i firmy ubezpieczeniowe.

Zwiedzający mogli zobaczyć lub kupić (na miejscu) ciągniki, maszyny, urządzenia rolnicze różnych marek (marzenie wielu rolników) oraz inne środki do produkcji rolnej. Prezentowana była także szeroka oferta materiałów budowlanych, ekologicznych materiałów opałowych i firm oferujących urządzenia związane z odnawialnymi źródłami energii.

Zainteresowani motoryzacją mogli podziwiać nowe modele samochodów osobowych  i dostawczych różnych marek.

Bardzo bogato przedstawiała się oferta roślin ozdobnych. W sektorze ogrodniczym już od samego rana panował duży ruch. Można było obejrzeć i zakupić unikalne gatunki krzewów ozdobnych i owocowych, roślin egzotycznych i ziół oraz całą gamę kwiatów jednorocznych balkonowych i doniczkowych.

Dużą atrakcją była wystawa królików różnych ras – około 100 szt., przygotowana przez Mazowiecki Związek Hodowców Królików i Drobnego Inwentarza.

Najlepsi wystawcy otrzymali od organizatorów puchary.

 • Puchar Starosty Płockiego za „Najciekawsze stoisko wystawowe” otrzymała firma Budmat Materiały budowlane Sp. z o.o. z Płocka.
 • Puchar Dyrektora MODR za „Najciekawszą ofertę rolniczą” - otrzymała firma „POLSAD” Jacek Korczak z Kutna, oferująca do sprzedaży ciągniki rolnicze Kubota, wózki widłowe,
 • Puchar Wójta Gminy Łąck za „Najciekawszą ofertę ogrodniczą” otrzymała firma ANEMONE z Działdowa oferująca kwiaty doniczkowe.

Udział w XXIII Giełdzie Rolniczej to nie tylko zwiedzanie i zakupy, ale także możliwość uczestniczenia w licznych konkursach przygotowanych przez organizatorów. Było w czym wybierać.

Na głównej scenie odbyło się także podsumowanie i wręczenie nagród dla uczestników wielu konkursów m.in.: konkursu KRUS „Pracuj bezpiecznie” oraz konkursu „Rzut podkową” o puchar Prezesa SO w Łącku.

Została także rozstrzygnięta II edycja konkursu „Potrawy mojej mamy”. Regionalne przysmaki, które były zgłoszone do konkursu, zwiedzający mogli zakupić podczas imprezy w kompleksie pięknie udekorowanych stoisk.

Najmłodsi uczestniczący w konkursie plastycznym pt. „Wiosna w ogrodzie”
uhonorowani z nagrodami i dyplomami.

Przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Płocku przedstawił krótką informację
o zagrożeniach wynikających z wypalania traw.

Przez cały czas trwania Giełdy Rolniczej na scenie odbywały się występy artystyczne z udziałem całej gamy lokalnych zespołów, które uprzyjemniały pobyt wystawcom
i zwiedzającym. W godzinach popołudniowych na miejscowym stadionie obył się pokaz Sekcji Woltyżerki Klubu Jeździeckiego „Łąck” – jednej z najbardziej widowiskowych atrakcji.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom oraz wystawcom, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Podziękowania kierujemy także do wszystkich sponsorów, którzy wsparli finansowo organizację XXIII Giełdy Rolniczej.

Za popularyzację naszej imprezy dziękujemy patronom medialnym.

Zapraszamy za rok.

Jadwiga Skibowska - Oddział Płock
Agnieszka Rembiszewska - zdjęcia
OPR.WA

logotyp dofinansowania

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
"XIII Giełda Rolnicza w Łącku współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 • Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

  Dyrektor MODR Warszawa: Sławomir Piotrowski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Tomasz Skorupski
  Zastępca Dyrektora MODR Warszawa: Adam Tarkowski

  ul. Czereśniowa 98, 02-456
  tel. 22 571 61 00 | fax. 22 571 61 01
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Bielice

  Dyrektor Oddziału: Krzysztof Szumski

  Bielice 19, 96-500 Sochaczew 
  tel. 46 862 00 40 | fax.46 862 00 52
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Ostrołęka

  Dyrektor Oddziału: Bogdan Bagiński

  ul. Targowa 4, 07-410 Ostrołęka,
  tel. 29 760 03 69 - fax. 29 769 49 53
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Płock

  Dyrektor Oddziału: Wojciech Banaszczak

  ul. Zglenickiego 42 D, 09-411 Biała
  tel./fax: 24 269 77 00
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

 • MODR Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku

  Dyrektor Oddziału: Jarosław Grabowski

  ul. H Sienkiewicza 11, 09-100 Płońsk
  tel: 23 663 07 00, fax: 23 662 99 50
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek: 700 - 1500

 • MODR Warszawa oddział Radom

  Dyrektor Oddziału: Marcin Kaca

  ul. Chorzowska 16/18, 26-600 Radom,
  tel./fax 48 365 02 06 wew. 104
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 730 - 1530

 • MODR Warszawa Oddział Siedlce

  Dyrektor Oddziału: Józef Jan Romańczuk

  ul. Kazimierzowska 21, 08-110 Siedlce
  tel. 25 640 09 11, fax. 25 640 09 12
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Godziny urzędowania: poniedziałek - piątek, 700 - 1500

Copyright 2011 - 2023 MODR | Przeglądając stronę, akceptujesz naszą politykę prywatności.